تیتر خبرها

تکنیک مدرن بازیگری روی صحنه تئاتر | اخبار وب گردی

تکنیک مدرن بازیگری روی صحنه تئاتر | اخبار وب گردی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بازیگری یکی از مشاغل محبوب در سطح جهان محسوب می‌شود در این بین اکثریت مواقع این شغل به عنوان یکی از مشاغل سخت هم به حساب می آید.  شاید از دور برای بسیاری اینکه بازیگری اتفاقی سخت است، قابل لمس نباشد، اما اگر به صورت اصولی و به مفهوم واقعی نگاه کنیم، این هنر به واقع تمرین، شهود و مطالعات فراوانی نیاز دارد. 


بیشتربخوانید


اگر در یک مدرسه نمایشی معتبر آموزش دیده باشید، احتمال دارد که به اندازه کافی حرفه‌ای آموزش فیلمبرداری با فیلمسازان واقعی نداشته باشید، یا صحنه‌های کافی را شکسته اید.

در اینجا جایی است که شما این مشکل را حل می‌کنید. این کلاس‌های بازیگری بسته به معلم و مدرسه کمی متفاوت است، اما معمولاً کلاس تحصیل در صحنه و یا یک کلاس مطالعه صحنه است که در آن شما نیازی به کار با دوربین ندارید و فقط صحنه‌های بازیگری را تجزیه و تحلیل می‌کنید.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/9/21/2384534_234.jpg

کلاس مطالعه صحنه عمومی

در این موارد گروه و معلم آن‌ها انواع صحنه‌ها برای نمایش‌ها، تلویزیون و فیلم را بررسی می‌کنند. به طور معمول، معلم مطالب را به شما می‌دهد، افرادی که روی آن کار می‌کنند مطالب را می‌خوانند، آن را مسدود می‌کنند، تمرین می‌کنند، آنرا عمل می‌کنند و بعنوان یک صحنه بازیگری تمام شده ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، کلاس‌های مطالعه صحنه معمولاً مبتنی بر نوعی تکنیک بازیگری است که در کلاس تکنیک بازیگری خود آموخته اید. این می‌تواند روش بازیگری، تکنیک مایزنر یا هر چیز دیگری باشد. براساس تئوری آن تکنیک خاص، به بازیگر آموزش داده می‌شود که چگونه صحنه‌ای را برای یک نمایش، فیلم یا تلویزیون به طور صحیح انجام دهد و این بستگی دارد که شما از چه چیزی استفاده کنید.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1396/12/15/1548756_511.jpg

بررسی صحنه دوربین

این موارد مشابه موارد فوق است، اما تنها تفاوت این است که بعد از اینکه صحنه را تجزیه کردید و آنرا تمرین کردید، باید دوربین هم قرار بگیرید که این بسیار مفید است و فرصتی برای استفاده شما می‌دهد.

برای انجام جلوی دوربین بازیگران یک کلاس مطالعه صحنه بر روی دوربین یاد می‌گیرند که چگونه سطح آواز خود را کنترل کنند، چگونه بدانند که در کجا بایستیم و به کجا برویم و سایر مشخصات بازیگری دوربین که میلیون‌ها نفر از آن‌ها وجود دارد. به من اعتماد کن، ۹ بار از ۱۰ بازی، بازیگر جدید باید این کلاس را بگیرد و یک کارگردان روی یک فیلم حرفه‌ای از شما بخاطر گرفتنش تشکر می‌کند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

تکنیک مدرن بازیگری روی صحنه تئاتر

تکنیک مدرن بازیگری روی صحنه تئاتر

تکنیک مدرن بازیگری روی صحنه تئاتر

تکنیک مدرن بازیگری روی صحنه تئاتر
تکنیک مدرن بازیگری روی صحنه تئاتر

گردآوری شده از ایران گلوبال

منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

بازی ورزشی سرگرمی فیلم و صوت عکس اقتصادی بین الملل سیاسی اجتماعی علمی فرهنگی مجازی وب گردی استان ها

درباره ی باشگاه خبرنگاران جوان

Avatar

مطلب پیشنهادی

مطالبی که باید در مورد رنگ اتومبیل‌ها بدانید | اخبار وب گردی

مطالبی که باید در مورد رنگ اتومبیل‌ها بدانید | اخبار وب گردی به گزارش گروه وبگردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *