تیتر خبرها

ایران گلوبال – اقدام یک شبکه اجتماعی دیگر علیه رئیس‌جمهور آمریکا | اخبار بین الملل

ایران گلوبال – اقدام یک شبکه اجتماعی دیگر علیه رئیس‌جمهور آمریکا | اخبار بین الملل

اقدام یک شبکه اجتماعی دیگر علیه رئیس‌جمهور آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل ایران گلوبال، شبکه اجتماعی «توئیچ»، که خدمات اشتراک‌گذاری ویدیو به صورت زنده را ارائه می‌کند، روز گذشته (دوشنبه) حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را مسدود کرد.

سخنگوی این شبکه اجتماعی به روزنامه «هیل» گفته دلیل مسدود شدن حساب کاربری ترامپ نقض سیاست این شرکت و «رفتار نفرت‌انگیز» بوده است.

وبگاه هیل نوشت، این شبکه اجتماعی گفته این تصمیم به دلیل اظهاراتی که در یک حساب کاربری وابسته به کمپین دونالد ترامپ پخش شد، اتخاذ شده است.

یکی از ویدئو‌های پخش شده مربوط به اظهارات سال 2015 ترامپ است که او مکزیکی‌ها را با عنوان «متجاوزان جنسی» می‌خواند.

این شبکه اجتماعی همچنین یکی از ویدئو‌های پخش شده از اظهارات ترامپ در مبارزه انتخاباتی وی در شهر «تالسا» ایالت اوکلاهوما را نیز نشانه‌دار کرده است. در این ویدئو ترامپ خطاب به جمعیت حاضر می‌گوید تصور کنید یک «مرد خیلی خشن» به زور وارد خانه فردی شود.

سخنگوی این شبکه اجتماعی همچنین گفت: «رفتار نفرت‌انگیز در توئیچ مجاز نیست. در راستای خط مشی‌های ما، کانال رئیس‌جمهور ترامپ به دلیل اظهار‌نظرهای پخش شده، موقتاً مسدود و آن محتوای توهین‌آمیز نیز حذف شده است.»

وی در ادامه افزود: «سیاستمداران در توئیچ باید از شرایط خدمات و دستورالعمل‌های انجمن ما پیروی کنند. هنگام پیوستن او (ترامپ) به این سرویس در سال گذشته، این شرکت به تیم رئیس‌جمهور این پیام را منتقل کرد.»

دستورالعمل‌های انجمن شبکه توئیچ، رفتار نفرت‌انگیز را در محتوا‌هایی تعریف می‌کنند که موجب تبلیغ، تشویق یا تسهیل تبعیض، آزار و اذیت و یا خشونت مبتنی بر نژاد، قومیت یا جنسیت می‌شود. این شبکه اجتماعی گفته که سیاست‌های رفتار نفر‌ت‌انگیز و آزار و اذیت خود را مرور خواهد کرد. 

در چند هفته اخیر برخی شبکه‌های اجتماعی به مقابله با پست‌های ترامپ به دلیل نقض قوانین این شبکه‌ها پرداخته‌اند و آنها را حذف کرده‌اند.

شبکه اجتماعی «فیسبوک» دو هفته گذشته تعدادی از مطالب ارسال شده از سوی کمپین انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را به‌خاطر نقض قوانین این شرکت، حذف کرد.

یکی از این مطالب حاوی عکسی بود که در آن یک مثلث سرخ وارونه قرار داشت. این علامت، دهه‌ها پیش توسط حزب نازی برای مشخص کردن زندانیان سیاسی استفاده می‌شد. کمپین ترامپ در این مطلب نوشته بود گروه «آنتیفا» باید به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شود زیرا آن‌ها در حال نابود کردن شهرهای آمریکا و ایجاد شورش هستند.

شبکه اجتماعی توئیتر نیز هفته گذشته یک پیام دیگر «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل نقض قوانین این شبکه اجتماعی پنهان کرد.

ترامپ در توئیتی که شبکه اجتماعی توئیتر آن را از دید مخاطبان پنهان کرده معترضان در شهر واشنگتن را به استفاده از «زور جدی» تهدید کرده است. 

ترامپ در توئیتر نوشته بود: «تا وقتی که من رئیس‌جمهور آمریکا هستم هرگز منطقه‌ای به نام “منطقه خودمختار” در آمریکا تشکیل نخواهد شد. اگر آنها برای چنین کاری تلاش کنند با زور جدی در برابرشان می‌ایستیم.»

چند هفته پیش رسانه‌های آمریکا گزارش دادند که معترضان در آمریکا بخش‌هایی از شهر «سیاتل» در ایالت واشنگتن را به تصرف درآورده‌ و آن را منطقه خودمختار اعلام کرده‌اند. 

شرکت توئیتر گفته که این پیام ترامپ را به دلیل آنکه در آن علیه یک گروه مشخص تهدید مطرح شده پنهان کرده است. 

انتهای پیام/م


ایران گلوبال – اقدام یک شبکه اجتماعی دیگر علیه رئیس‌جمهور آمریکا

ایران گلوبال – اقدام یک شبکه اجتماعی دیگر علیه رئیس‌جمهور آمریکا

ایران گلوبال – اقدام یک شبکه اجتماعی دیگر علیه رئیس‌جمهور آمریکا

ایران گلوبال – اقدام یک شبکه اجتماعی دیگر علیه رئیس‌جمهور آمریکا
ایران گلوبال – اقدام یک شبکه اجتماعی دیگر علیه رئیس‌جمهور آمریکا

گردآوری شده از ایران گلوبال

منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

بازی ورزشی سرگرمی فیلم و صوت عکس اقتصادی بین الملل سیاسی اجتماعی علمی فرهنگی مجازی وب گردی استان ها

درباره ی فارس نیوز

Avatar

مطلب پیشنهادی

ایران گلوبال – انفجار مهیب در شمال افغانستان با 43 زخمی؛ طالبان مسئولیت حمله را پذیرفت+فیلم | اخبار منطقه ای

ایران گلوبال – انفجار مهیب در شمال افغانستان با 43 زخمی؛ طالبان مسئولیت حمله را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *