تیتر خبرها

بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال ۹۹ | اخبار اجتماعی

بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال ۹۹ | اخبار اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، روح اله شهیدی پور، با اشاره به برگزاری دومین جلسه کمیته تخصیص اعتبار سال ۱۳۹۹ در چهارم تیرماه با حضور شهردار تهران گفت: مصوبات این نشست توسط معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا ابلاغ شد و با تلاش همکاران اداره کل برنامه و بودجه نیز تخصیص اعتبار ۳ ماهه دوم سال در سامانه‌های بودجه و جامع مالی بارگذاری شد.

وی اعلام کرد: با توجه به پیش‌بینی تحقق منابع و درآمد‌ها در سال ۱۳۹۹، تخصیص اعتبارات سال در مجموع نقد و غیر نقد معادل ۸۶ درصد (در حدود ۲۶.۴۱۵ میلیارد تومان) شامل غیرنقدی ۱۰۰ درصد (معادل ۶، ۱۱۵ میلیارد تومان) و نقدی به میزان ۸۳ درصد (معادل ۲۰، ۳۰۰ میلیارد تومان) برآورد شده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با اعلام رشد ۲ درصدی تخصیص کل و رشد ۳ درصدی تخصیص نقدی امسال در مقایسه با سال گذشته، افزود: همچنین اعتبارات تخصیص یافته نقدی ۶ ماهه اول سال به ۹، ۳۴۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گفته شهیدی پور، برای رفع اشکالات و محدودیت‌های گذشته و ایجاد تسهیل در اجرای بودجه، ضمن اینکه طبقه بندی تخصیص اعتبارات خلاصه و بهینه شده، امکان جابجایی تخصیص اعتبارات در ردیف‌های داخل هر یک از گروه‌های اعتباری با هماهنگی و تایید اداره کل برنامه و بودجه فراهم شده است.

وی افزود: میزان تخصیص اعتبار نقد پروژه‌های سرمایه‌ای معادل ۶، ۶۰۰ میلیارد تومان مصوب شده و تعیین میزان تخصیص اعتبارات نقدی پروژه‌های سرمایه‌ای غیر مستمر بر اساس اولویت بندی پروژه‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی خاطرنشان ساخت: برای اجرای تبصره هفتم بودجه مصوب، درآمد‌های توسعه قطار شهری و حمل و نقل ریلی (۲ درصد عوارض صدور پروانه ساختمانی) و تردد وسایل نقلیه در محدوده طرح ترافیک (۲۰ درصد عوارض تردد وسایل نقلیه) و مجتمع‌های ایستگاهی صددرصد تخصیص‌یافته تلقی شده و لازم است معادل کل درآمد حاصله صرفاً به منظور کمک سرمایه‌ای به شرکت مترو پرداخت شود؛ بنابراین تخصیص ردیف‌های مذکور در سرجمع پروژه‌های اولویت دار مرتبط اضافه شده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران افزود: برای کاهش فاصله بین تخصیص اعتبار و پرداخت نقدینگی ناشی از هزینه‌های اجتناب‌ناپذیری مانند برداشت‌های قضایی و تسویه دیون و تعهدات، تخصیص نقدی اعتبارات تملک دارائی‌های مالی ۶۴ درصد در نظر گرفته شده که در این خصوص تخصیص تملک املاک تصرفی ۱۰۰ درصد، بیمه و مالیات ۷۰ درصد و تعهدات پیمانکاران ۹۲ درصد لحاظ شده است.

شهیدی پور یادآور شد: با توجه به تخصیص اعتبار مناسب در نظر گرفته شده برای پروژه‌های اولویت دار، انتظار می‌رود انجام عملیات اجرایی و افتتاح و بهره برداری پروژه‌های مذکور مطابق پیش بینی مقرر صورت پذیرد.

انتهای پیام/

بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال ۹۹

بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال ۹۹

بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال ۹۹

بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال ۹۹
بازگشایی تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال ۹۹

گردآوری شده از ایران گلوبال

منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

بازی ورزشی سرگرمی فیلم و صوت عکس اقتصادی بین الملل سیاسی اجتماعی علمی فرهنگی مجازی وب گردی استان ها

درباره ی باشگاه خبرنگاران جوان

Avatar

مطلب پیشنهادی

ایران گلوبال – کیفیت هوای تهران قابل قبول است | اخبار اجتماعی

ایران گلوبال – کیفیت هوای تهران قابل قبول است | اخبار اجتماعی به گزارش خبرنگار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *