تیتر خبرها

انجام تست بارداری با موی سر | اخبار وب گردی

انجام تست بارداری با موی سر | اخبار وب گردی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محققان در مطالعات اخیر خود دریافته‌اند هورمون ضد ـ مولر (AMH) که با توانایی باروری زنان ارتباط دارد، علاوه بر خون در ساقه‌های مو که هنوز در زیر پوست هستند نیز وجود دارد.

AMH هورمونی است که توسط تخمک‌ها در تخمدان‌ها آزاد می‌شود. شمار تخمک‌ها با افزایش سن کاهش می‌یابد. سطح AMH در خون به میزان زیادی با تعداد تخمک‌های باقیمانده در تخمدان‌ها ارتباط دارد و بنابراین با تعیین سطح این هورمون می‌توان متوجه شد توقف باروری در یک زن چه زمانی روی می‌دهد.

طبق اعلام انجمن اروپایی تولیدمثل و جنین‌شناسی، این آزمایش خون به افرادی که می‌خواهند از طریق لقاح خارج رحمی (IVF) بارور شوند کمک می‌کند پیش‌بینی کنند کدام زن نسبت به تحریک تخمک‌هایش واکنش خوب یا ضعیف نشان می‌دهد.

در آینده ممکن است زنان برای سنجش این هورمون به جای آزمایش خون، نمونه مو خود را به آزمایشگاه ارسال کنند. محققان در گروهی متشکل از ۱۵۲ زن ۱۸ تا ۶۵ ساله متوجه شدند که سطح هورمون AMH در مو با سطح هورمون در خون و تعداد تخمک‌های موجود در تخمدان‌ها که توسط سونوگرافی مشاهده می‌شد، تناسب داشت. اما سطوح AMH در مو نسبت به سطوح این هورمون در خون با سن فرد هماهنگی بهتری داشت که نشان می‌دهد آزمایش مو نسبت به آزمایش خون دقیق‌تر است.

سارتاک ساوارکار در شرکت باروری MedAnswers در آمریکا که این مطالعه را انجام داد، در بیانیه‌ای اعلام کرد: مو واسطه‌ای است که نشانگر‌های زیستی را طی چند هفته جمع می‌کند در حالی که سطح هورمون در خون در واکنش به محرک‌ها به سرعت نوسان می‌یابد.

این مطالعه در نشست آنلاین «انجمن تولید مثل و جنین‌شناسی اروپا» ارائه شد.


بیشتر بخوانید


منبع: ایرنا

انتهای پیام/

 

انجام تست بارداری با موی سر

انجام تست بارداری با موی سر

انجام تست بارداری با موی سر

انجام تست بارداری با موی سر
انجام تست بارداری با موی سر

گردآوری شده از ایران گلوبال

منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

بازی ورزشی سرگرمی فیلم و صوت عکس اقتصادی بین الملل سیاسی اجتماعی علمی فرهنگی مجازی وب گردی استان ها

درباره ی باشگاه خبرنگاران جوان

Avatar

مطلب پیشنهادی

اصول برخورد منطقی با بی منطق‌ها | اخبار وب گردی

اصول برخورد منطقی با بی منطق‌ها | اخبار وب گردی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *