تیتر خبرها

جمع‌آوری مدارس سنگی از سطح کشور | اخبار علمی

جمع‌آوری مدارس سنگی از سطح کشور | اخبار علمی

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با استاندار ایلام که به منظور تامین و تجهیز فضا‌های آموزشی این استان به طور ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: ۲ عنصر نیروی انسانی و فضای آموزشی در نظام تعلیم و تربیت تاثیر بسزایی دارند و سالهاست که شاهد تلاش‌های خستگی‌ناپذیر فرهنگیان هستیم؛ از طرفی فضا و ساختمان‌های آموزشی از دیگر پارامتر‌های موثر در نظام آموزشی هستند که باید به ایمن بودن آن‌ها توجه ویژه شود.

او ادامه داد: در سند تحول بنیادین زیرنظامی برای داشتن فضا و تجهیزات مناسب موسوم به زیرنظام فضا و تجهیزات در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس به سرانه فضا‌های آموزشی در کشور اشاره و بیان کرد: در ایران سرانه استاندارد فضای آموزشی ۸/۴ متر مربع برآورد شده است، در حالی که استاندارد این سرانه در کشور ۵/۲ متر مربع است.

وضعیت مناسب استان ایلام از حیث سرانه فضای آموزشی

رخشانی مهر با بیان اینکه اعتبارات منابع ملی برای استان ایلام در سال ۹۸ بیش از ۳۶ میلیارد تومان بود و نسبت به سال ۹۶ رشد ۲۶۵ درصدی داشت، گفت: استان ایلام از حیث سرانه فضای آموزشی وضعیت مناسبی دارد.

لزوم جمع‌آوری بخاری نفتی

رخشانی مهر با تاکید بر اینکه جمع‌آوری سیستم‌های گرمایشی غیراستاندارد از استان ایلام آغاز شد، بیان کرد: در سفری که به استان ایلام داشتم دیدم که در منطقه دهلران تا نزدیک مدرسه، علمک‌ گاز وجود دارد، اما هنوز در کلاس‌های درس از بخاری نفتی استفاده می‌شود. بنابراین برای جمع‌آوری این بخاری‌ها ساماندهی‌های لازم انجام شد، البته همکاران ما هم در تلاش هستند تا کلاس‌های درس را با سیستم‌های گرمایشی استاندارد گرم کنند.

اتمام جمع‌آوری کلاس‌های درس خشتی و گلی

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: جمع‌آوری کلاس‌های درس خشتی و گلی به اتمام رسیده است و بعد از آن در نظر داریم تا کلاس‌های سنگی را ساماندهی کنیم.

او در ادامه به اجرای طرح آجر به آجر برای توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی اشاره کرد و گفت: قصد داریم با اجرای این طرح جامعه خیرین را گسترش دهیم و هر کمکی هر چند خرد را در عرصه مدرسه‌سازی وارد کنیم. به همین دلیل تبلیغات طرح آجر به آجر برای آشنایی عموم جامعه با این پویش ایجاد شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به سامانه مکان‌یابی مدارس اشاره کرد و گفت: بیش از آنکه مدرسه بنا شود باید موضوع جانمایی و موقعیت جغرافیایی و مواردی از این قبیل را دریافت کنیم و بعد از آن برای ساخت مدرسه اقدام شود که سامانه‌ای برای تسهیل این کار راه‌اندازی کردیم.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

جمع‌آوری مدارس سنگی از سطح کشور

جمع‌آوری مدارس سنگی از سطح کشور

جمع‌آوری مدارس سنگی از سطح کشور

جمع‌آوری مدارس سنگی از سطح کشور
جمع‌آوری مدارس سنگی از سطح کشور

گردآوری شده از ایران گلوبال

منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

بازی ورزشی سرگرمی فیلم و صوت عکس اقتصادی بین الملل سیاسی اجتماعی علمی فرهنگی مجازی وب گردی استان ها

درباره ی باشگاه خبرنگاران جوان

Avatar

مطلب پیشنهادی

محققان امنیتی از تأیید یک بدافزار مخرب در سیستم‌عامل مک در اثر خطای سهوی اپل خبر دادند – زومیت | اخبار تکنولوژی

محققان امنیتی از تأیید یک بدافزار مخرب در سیستم‌عامل مک در اثر خطای سهوی اپل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *