تیتر خبرها

صادرات نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است | اخبار سیاسی

صادرات نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است | اخبار سیاسی

صادرات نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت استبه گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور امروز دوشنبه در جلسه رفع موانع و تسهیل صادرات و فراهم شدن زمینه برای افزایش صادرات کالا‌های ایرانی به کشور‌های همسایه و هدف را مورد تاکید قرار داد و ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور را خاطرنشان کرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به مخاطرات صادرات تک محصولی برای اقتصاد کشور، تلاش برای ایجاد تنوع و اعتماد به محصولات صادراتی ایران را اقدامی لازم و ارزشمند در راستای تقویت صادرات و کمک به رونق اقتصاد کشور برشمرد.

روحانی با اشاره به مشکلات ناشی از مبارزه توام ایران با تحریم‌های ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد کشور، گفت: طی ماه‌های گذشته بدلیل شیوع کرونا مبادلات مرزی و صادرات و واردات با کشور‌های همسایه با مشکل مواجه بود که خوشبختانه با رفع تدریجی مشکل کرونا و بازگشایی مرز‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مبادلات مرزی با همسایگان از سرگرفته شده که باید از این فرصت استفاده کنیم.

رئیس جمهور در ادامه بار دیگر حمایت دولت از صادرکنندگان را به عنوان کسانی که در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند، مورد تاکید قرار داد و گفت: رونق صادرات از اولویت‌های اصلی دولت است و با تمام توان از صادرکنندگان حمایت می‌کنیم.

وی تقویت صادرات غیر نفتی برای تامین ارز مورد نیاز کشور را از سیاست‌های اصلی در عرصه اقتصاد عنوان کرد و افزود: در این راه کشور‌های همسایه در اولویت اول روابط اقتصادی قرار دارند و سیاست دولت توسعه بیش از پیش روابط به ویژه مراودات اقتصادی و تجاری با همسایگان است و صادرات خدمات فنی و مهندسی و ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک موجب گسترش روابط با همسایگان خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر ضرورت فعال‌تر شدن کمیسیون‌های مشترک اقتصادی با کشور‌ها به ویژه همسایگان، اظهار کرد: باید از همه ابزار‌ها و ظرفیت‌ها برای رشد اقتصادی و توسعه صادرات استفاده کنیم.

روحانی با بیان اینکه براساس آمار میزان رشد اقتصادی بدون سال گذشته کشور مثبت بوده است، گفت: رشد مثبت اقتصادی با وجود تحریم‌ها و فشار اقتصادی بی سابقه اتفاق مهمی است که برای تداوم آن در سال جاری باید همه تلاش خود را انجام دهیم.


بیشتر بخوانید


رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در یک سال باقیمانده از فعالیت خود برای تحقق شعار “جهش تولید” همه تلاش خود را انجام خواهد داد، گفت: رونق تولید راهی جز توسعه صادرات غیر نفتی ندارد و برای رونق بخشیدن به تولید داخلی باید بدنبال توسعه صادرات و شناسایی بازار‌های خارجی برای عرضه محصولات خود باشیم.

روحانی در این راستا تقویت جایگاه استان‌های مرزی در توسعه صادرات غیر نفتی و لزوم ساماندهی برخی پایانه‌های مرزی به عنوان مراکز توانمندی صادرات منطقه‌ای را ضروری خواند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه دولت با بسیج همه امکانات و ظرفیت ها، فضای بدون درآمد‌های نفتی را در شرایط تحریمی و کرونا مدیریت کرده است، افزود: در فضای بدون اتکا به درآمد‌های نفتی، الگوی حاکم بر روابط سه ضلع تولید، صادرات و نفت به سود” تولید صادراتی” تغییر پیدا کرده است.

انتهای پیام/

صادرات نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است

صادرات نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است

صادرات نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است

صادرات نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است
صادرات نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است

گردآوری شده از ایران گلوبال

منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

بازی ورزشی سرگرمی فیلم و صوت عکس اقتصادی بین الملل سیاسی اجتماعی علمی فرهنگی مجازی وب گردی استان ها

درباره ی باشگاه خبرنگاران جوان

Avatar

مطلب پیشنهادی

ایران گلوبال – رئیس‌جمهور فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری ازبکستان را تبریک گفت | اخبار سیاسی

ایران گلوبال – رئیس‌جمهور فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری ازبکستان را تبریک گفت | اخبار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *