تیتر خبرها

ایران گلوبال – ضرورت اصلاح روند جذب نیروی انسانی در دانشگاه تهران | اخبار علمی

ایران گلوبال – ضرورت اصلاح روند جذب نیروی انسانی در دانشگاه تهران | اخبار علمی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی ایران گلوبال به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه تهران، مراسم تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات محمدرضا حاتمی، مدیرکل سابق منابع انسانی دانشگاه تهران و معارفه روح‌الله نصرتی، مدیرکل جدید منابع انسانی دانشگاه، صبح امروز دوشنبه ۳۰ تیرماه، با حضور سعید یزدانی، معاون اداری و مالی دانشگاه، علی مقاری، معاون طرح و برنامه دانشگاه و جمعی از مدیران، مسئولان و کارشناسان دانشگاه تهران برگزار شد.

یزدانی، معاون اداری و مالی دانشگاه، در این جلسه با اشاره به برگزاری محدود جلسه به علت شیوع ویروس کرونا، از زحمات و خدمات حاتمی در زمان تصدی مسئولیت تقدیر و تشکر کرد.

یزدانی با اشاره به تلاش‌های حاتمی در خصوص پیگیری مسائل کلیدی در حوزه نیروی انسانی از جمله حل مشکلات بازنشستگان، سوابق کارکنان، پایه‌های اعضای هیأت‌علمی، ارتقای کارکنان و احکام و پایه‌های کارکنان قراردادی، ایشان را از مدیران خدوم دانشگاه برشمرد که تلاش شایسته‌ای در دوره مسئولیت خود داشته است.

معاون اداری و مالی دانشگاه، با تاکید بر ضرورت اصلاح روند جذب نیروی انسانی در دانشگاه، گفت: «ما در زمینه نیروی انسانی استراتژی خاصی داریم و آن هم جذب نیروی انسانی متخصص است. نیروی انسانی متخصص، هم راندمان کار را بالا می‌برد و هم از معضلات سازمان می‌کاهد».

یزدانی، ضمن اشاره بر ضرورت ارتقای بحث آموزش کارکنان، این حوزه را بسیار مهم شمرد و نقش آن را در از بین بردن روحیه مدرک‌گرایی در بین کارکنان، بسیار حیاتی دانست و اظهار امیدواری کرد این بخش در دوره مسئولیت آقای نصرتی بیش از قبل ارتقا یابد.

معاون اداری و مالی دانشگاه، در پایان با تاکید بر اینکه «نباید اجازه دهیم هیچ حقی از کارکنان ضایع شود، برقراری عدالت مالی، کاری، سازمانی، ساختاری و جایگاهی را از ضرورت‌های قابل توجه در حوزه منابع انسانی دانست که باید در دوره جدید محل توجه جدی باشد. چون رضایت کارکنان از شرایط، بر همه شئون کاری سازمان و حتی برخورد آنها با ارباب رجوع هم اثر می‌گذارد».

معاون اداری و مالی دانشگاه در پایان از نصرتی به خاطر پذیرش این مسئولیت تشکر و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.
در این جلسه، محمدرضا حاتمی گزارشی از شش‌سال فعالیت خود در حوزه منابع انسانی ارائه نمود. حاتمی در این گزارش، کار حوزه منابع انسانی را مسئولیتی سخت و پرمسأله توصیف کرد و ضمن برشمردن رئوس فعالیت‌های مهم این اداره‌کل در دوره مسئولیت خود، گفت: «آنچه در این حوزه، با وجود محدودیت قوانین و محدودیت‌های اداری و مالی دانشگاه انجام شده، مجموعه کارهایی است که شدنی بوده است و اگر کاری باقی مانده، محدودیت‌ها ما را از انجام آن بازداشته است».

حاتمی از اعتماد و کمک مدیران عالی دانشگاه در طول دوران مسئولیت نیز تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود که اداره کل منابع انسانی، با توجه به تجارب گذشته و ایده‌های نو، موفق‌تر از گذشته عمل نموده و به تحقق اهداف دانشگاه کمک نماید.
روح‌الله نصرتی، مدیرکل منابع انسانی دانشگاه نیز، در سخنانی ضمن اشاره به هدف‌ها، اولویت‌ها و ضرورت‌های منابع انسانی سازمانی گفت: «مدیریت منابع انسانی، در واقع مدیریت سرمایه انسانی است و نیروی انسانی سرمایه ارزشمند هر سازمان است».

ایشان ضمن بر شمردن اهمیت و جایگاه هر سه رکن دانشگاه، یعنی دانشجو، استاد و کارمند، اظهار امیدواری کرد با همفکری همه بخش‌ها، بتوان دانشگاه را به سمت رسیدن به اهداف آن بهتر حرکت داد.

مدیرکل منابع انسانی دانشگاه، استفاده از ایده‌های کارکنان را یکی از مهم‌ترین راه‌های بهبود شرایط کار دانشگاه دانست که نقش مهمی نیز در بهینه سازی گردش کار در سازمان دارد و اظهار امیدواری کرد که با مشارکت و اعلام نظر همه همکاران و استفاده از خرد جمعی، بتوان این حوزه را بیش از پیش ارتقا داد.

در پایان این مراسم، احکام صادرشده از سوی رئیس دانشگاه، برای انتصاب و تقدیر از مدیران کل جدید و سابق منابع انسانی قرائت شد و لوح‌های تقدیر و هدایایی نیز از سوی بخش‌های مختلف، به محمد رضا حاتمی تقدیم شد.

انتهای پیام/


ایران گلوبال – ضرورت اصلاح روند جذب نیروی انسانی در دانشگاه تهران

ایران گلوبال – ضرورت اصلاح روند جذب نیروی انسانی در دانشگاه تهران

ایران گلوبال – ضرورت اصلاح روند جذب نیروی انسانی در دانشگاه تهران

ایران گلوبال – ضرورت اصلاح روند جذب نیروی انسانی در دانشگاه تهران
ایران گلوبال – ضرورت اصلاح روند جذب نیروی انسانی در دانشگاه تهران

گردآوری شده از ایران گلوبال

منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

بازی ورزشی سرگرمی فیلم و صوت عکس اقتصادی بین الملل سیاسی اجتماعی علمی فرهنگی مجازی وب گردی استان ها

درباره ی فارس نیوز

Avatar

مطلب پیشنهادی

محققان امنیتی از تأیید یک بدافزار مخرب در سیستم‌عامل مک در اثر خطای سهوی اپل خبر دادند – زومیت | اخبار تکنولوژی

محققان امنیتی از تأیید یک بدافزار مخرب در سیستم‌عامل مک در اثر خطای سهوی اپل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *