تیتر خبرها

جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان هفته؛ مستاجران نگران نباشند | اخبار اقتصادی

جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان هفته؛ مستاجران نگران نباشند | اخبار اقتصادی

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بازار اجاره این روزها دچار نوسان و التهاب بسیار زیادی است، این موضوع باعث نگرانی بخش عمده ای از مستاجران در فصل جا به جایی ها شده است. چندی پیش دولت از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران خبر داد اما تاکنون هیچ رقمی برای این تسهیلات اعلام نشده است.

البته شنیده ها حاکی از آن است که امروز جلسه ای بین بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی برای بررسی نهایی این تسهیلات برگزار خواهد شد.

در همین رابطه محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ماموریت تعیین سقف تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران بر عهده وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی قرار داده شده است، گفت: هنوز به جمع بندی کامل در ارتباط با تسهیلات ودیعه مسکن نرسیده‌ایم و منتظر هستیم که بانک مرکزی منابع مالی لازم در این ارتباط را به ما اعلام کند.

او ادامه داد: باید مشخص شود که بانک مرکزی چه میزان برای تسهیلات وام ودیعه مسکن قرار است تخصیص دهد و بر اساس آن وزارت راه و شهرسازی بین جامعه هدف توزیع کند.

محمود زاده توضیح داد: هنوز هیچ عدد و یا مبلغی مشخص نشده و ما تا پایان هفته به جمع بندی نهایی در این بخش خواهیم رسید.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تخصیص تسهیلات به متقاضیان دارای پروژه های مختلفی است اما ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا بتوانیم این تسهیلات را هرچه سریعتر به مستاجران پرداخت کنیم.

محمود زاده اظهار کرد: در چند هفته گذشته همکاری بین دولت و مجلس برای تهیه بسته جامع مسکن جهت کاهش التهاب بازار اجاره بسیار خوب بوده است و ما امیدواریم تا پایان هفته بتوانیم هرچه سریع تر ساز و کار پرداخت تسهیلات را ساماندهی کنیم.


بیشتر بخوانید


گفتنی است، از ماه گذشته همزمان با افزایش نوسانات در بازارهای مختلف از جمله طلا، ارز و سکه، بازار مسکن هم دچار نوسان شد و این موضوع باعث شد که بازار اجاره دچار التهاب شدیدی شود، در همان زمان دولت اقدام به ارائه بسته جامع برای کنترل این بازار کرد که یکی از مصوبات این بسته تمدید قراردادهای اجاره تا سه ماه بعد از اعلام وضعیت سفید ناشی از ویروس کرونا توسط وزارت بهداشت بود و همچنین تعیین سقف قیمتی برای بازار اجاره تا سقف ۲۵ درصد در تهران یکی دیگر از مصوبات این حوزه بود. همچنین تخصیص تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران از دیگر مصوبات بوده است.

این تسهیلات برای واحدهای زیر ۷۵ متر در تهران و ۹۰ متر در شهرستان ها پرداخت می شود و مستاجران جهت دریافت این تسهیلات باید کد رهگیری دریافت کنند.

تاکنون اعداد و ارقام مختلفی برای تسهیلات ودیعه مسکن مطرح شده که یکی از آنها توسط نایب رئیس مجلس اعلام شد؛ نیکزاد رقم این تسهیلات را ۱۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تا مهرماه این رقم نهایی می شود.

همچنین روز گذشته یکی از از رسانه ها نرخ تسهیلات را از ۱۰ میلیون تا ۷۰ میلیون تومان اعلام کرد که براساس درآمد متقاضیان پرداخت می شود.

گفتنی است، چندی پیش محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به باشگاه خبرنگاران اعلام کرد دریافت این تسهیلات توسط متقاضیان باعث افزایش ۵۰ درصدی قدرت انتخاب مستاجران می شود و آنها تنها اقساط سود این تسهیلات را پرداخت می‌کنند و همچنین نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد است و مبلغ به حساب مالکان واریز می شود.

انتهای پیام/

جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان هفته؛ مستاجران نگران نباشند

جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان هفته؛ مستاجران نگران نباشند

جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان هفته؛ مستاجران نگران نباشند

جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان هفته؛ مستاجران نگران نباشند
جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان هفته؛ مستاجران نگران نباشند

گردآوری شده از ایران گلوبال

منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

بازی ورزشی سرگرمی فیلم و صوت عکس اقتصادی بین الملل سیاسی اجتماعی علمی فرهنگی مجازی وب گردی استان ها

درباره ی باشگاه خبرنگاران جوان

Avatar

مطلب پیشنهادی

استخدام گرافیست خانم در یک شرکت معتبر | اخبار اقتصادی

استخدام گرافیست خانم در یک شرکت معتبر | اخبار اقتصادی به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *